Lajm i dhimshëm: Kombëtarja e Shqipërisë humbë personin me të rëndësishëm

Lajme

14Futbolli shqiptar ka humbur sot një personalitet të shquar.

Në moshën 78-vjeçare është ndarë nga jeta ish-portieri i Kombëtares së Shqipërisë dhe njëherësh i Partizanit, Mikel Janku.

Mikel Janku i cili në karrierën e tij ka punuar edhe si gazetar sportiv, ka lindur në Tiranë më 25 tetor 1941, raporton BalkanWeb.

Ai ka mbrojtur portën e skuadrës së Partizanit dhe të Kombëtares së Shqipërisë në periudhën 1962-1969 dhe 1964-1967.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *