Moti nesër dhe ditëve në vazhdim!

Lajme

Nesër në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me intervale kohore me diell dhe vende-vende me zhvillim vrësirash dhe me ndonjë rrebesh të izoluar shiu me vetë ,tima dhe bubullimë pasdite. Në Shqipëri edhe nesër pritet të kemi mot jo stabil dhe vende-vende me rrebeshe shiu me vetëtima dhe bubullimë gjatë ditës. Reshje pak më intensive priten në veri dhe veriperëndim të vendit.

 

Edhe në Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi nesër pritet të mbajë mot i ndryshueshëm dhe herë pas here dhe vende-vende pritet të ketë edhe rrebeshe shiu me vetëtima dhe bubullimë. Shti nhapcerrat tpshme per ti shiquar vidon dhe pamet nvazhdm.

 

 

Pasnesër në tërë rajonin pritet të kemi më shumë diell, megjithatë ende nuk do të kemi mot tërësisht stabil sepse në disa rajone ende priten rrebeshe lokale shiu me vetë, tima dhe bubullimë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *