Ndryshon tërësisht moti, këto janë temperaturat për nesër

Lajme

Parashikimi i motit për nesër.

Dita e dielë, ashtu si e gjithë java që po lemë pas, parashikohet të jetë me reshje të dobëta shiu në të gjithë territorin e vendit.

Sipas asaj që raporton IGJEUM, qarku i Kukësit pritet të ketë sasinë më të madhe të reshjeve.

Sa i përket temperaturave, maksimalja do t[ë shënohet në vendet e ulëta dhe në bregdet me 23 gradë, ndërsa ajo minimale në vendet malore me 11 gradë. Shtpni nhapcerrat tpshtme per ti shiquar vidon dhe pamet nvazhdm.

 

Nesër (e diel dt.19) priten reshje të dobëta në të gjithë territorin.

Në qarkun Kukës reshjet pritet të arrijnë deri në lokalisht mesatare (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Në zona të kufizuara reshjet mund të jenë në formë shtrëngate

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *