Pas borës së madhe në Zvicër, Sylë Tahirsylaj tregon se cilën ditë do të bie borë edhe në Kosovë

Lajme

Sipas profesorit të meteorologjisë në Universitetin e Prishtinës, Sylë Tahirsylaj, sërish pritet të ketë luhatje të temperaturave.

Në një prononcim për Ballkan.info ai tha se në ditët e para të javës së ardhshme prap do të ketë ulje të temperaturave, ku më datën 9 prill do ketë të reshura të borës.

“Vendi do të vazhdoj të jetë nën ndikimin e masave ajrore ditët e para të javës së ardhshme e hëna, e marta, e mërkura pritet të ketë ulje të temperaturave, ndëkaq pas këtyre ditëtëve pritet të ketë ngritje prap, ku temperatura maksimale pritet të jetë 18 gradë.

 

Në vendin tonë pritet të ketë edhe reshje të borës kryesisht tek vendet kodrinoro-malore me datën 9 të këtij muaji”, ka thënë profesori Tahirsylaj për Ballkani.info.Ja dhe Pamet nvazhdym.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *