Remi flet pas marrjes në pyetje nga Gjykata Speciale: Zbulon se çka u pyet

Lajme

Ish-komandanti i Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa – Remi është i ftuar në emisionin Pressing në T7.

Remi i cili javën e kaluar iu përgjigj pyetjeve në Hagë thotë se ‘nuk kanë çka të fshehin”.

Ai është i gatshëm të përgjigjet për përfshirjen e tij në luftë në çdo moment.

“Me gjysmë të vërteta jemi sulmuar deri më tash. Nuk kemi çka të fshehim dhe do të përgjigjemi sa do që të ftohemi’, tha Mustafa.

“UÇK është vlerë e madhe. Ka prish plane jo vetëm të Serbisë por po get edhe më gjerë. Ne kemi udhëhequr me luftën dhe jemi bërë sebep për këto ndryshime”, shpjegoi Remi.

Ai tregoi se në intervistë është përgjigjur në secilën pyetje.

Përveç Remit, Gjykata Speciale ka intervistuar edhe Sami Lushtakun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *