Rrëfehet Thaçi, Zbulon Çka Ndodh Prapa Skenave Kur Takohet Me Vuçiqin

Lajme

Për herë të parë Hashim Thaçi rrëfen takimet me Vuçiç pa praninë e kamerave.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka rrëfyer për herë të parë se me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka zhvilluar disa takime pa kamera (jo publike).

“Jam takuar jashtë kamerave në Bruksel, Vatikan nëpër ceremoni të ndryshme, gjithashtu edhe në Paris, edhe Vjenë e Nju Jork. Kemi diskutuar hapur për zhvillimet në Ballkanin Perëndimor, jo diçka nga ajo që kam theksuar në konferenca për shtyp. Faza e fundit e dialogut ka kuptim për Kosovën vetëm nëse ndodh njohja dhe anëtarësimi i Kosovës në OKB”, – u shpreh Thaçi.Ja Dhe V:!deo nvazhdum.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *