RRËZOHEN DERISA ISHIN DUKE PUNUAR NË SKELE TË NJË OBJEKTI NË FERIZAJ

Lajme

Rasti ka ndodhur në fshatin Mirash të Komunës së Ferizaj gjatë ditës së djeshme rreth orës 15:15, thuhet në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës.

Viktimat janë dërguar për tretman mjekësor në Spitalin Rajonal të Ferizajt, ndërsa në vend ngjarje kanë dal njësitet përkatëse policore dhe inspektorati i punës.

Me vendimin e prokurori rasti ka mbetur nën hetime.

Fsh. Mirash, Ferizaj 19.01.2019-15:15. Raportohet se dy viktimat meshkuj K/Shqiptarë, gjersa kanë qenë duke punuar në skele të një objekti afaristë në ndërtim e sipër kanë rrëshqit dhe janë rrëzuar. Viktimat janë dërguar për trajtim mjekësor në Spitalin Rajonal të  Ferizajt. Në vend ngjarje kanë dal njësitet përkatëse policore, inspektori i punës. Me vendimin e prokurorit, iniciohet rasti dhe mbetet nën hetime”, thuhet në raportin 24-orësh të policisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *