SERBIA VAZHDON FUSHATËN AGRESIVE – DAÇIQ: PALAUI TËRHOQI NJOHJEN E KOSOVËS

Lajme

Serbia e ka vazhduar fushatën agresive për t’i tërhequr njohjet e Kosovës. Ivica Dacic po thotë se edhe Palauit ka vendosur ta çnjohë shtetin kosovar. Në këtë mënyrë, Serbinë s’e ka ndalur fare taksa ndaj produkteve serbe e Kosovës për të mos ndërmarrë agresione të tilla diplomatike.

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq, ka thënë se Republika e Palauit e ka tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës.

Në një deklaratë për televizionin serb “Pink”, Daçiqi ka thënë se presidenti i Palauit ka arritur në Beograd dhe nesër do të ketë takim me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

Do t’ju lusja që përfundimet t’i merrni vet. Pacolli i ka shkruar presidentit të Palauit posa ka dëgjuar dhe unë nuk do të doja të përkeqësoja interesat tona, ta kryejmë punë fillimisht”, ka thënë Daçiqi,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *