Besojeni ose jo, por kaq vite ka Mahmut Ferati – Vështirë që kishit besuar!

Magazina

Këngëtari i shumë këngëve, i shumë dueteve, Mahmut Ferati, njihet si një nga zërat e ëmbël të muzikës popullore, shkruan “Kosovarja”.

E kemi parë në dhjetëra bashkëpunime me Shyhrete Behlulin e Shkurte Fejzen, ndërkaq së fundi flitet se do të vijë në bashkëpunim me Vjollca Haxhiun.Ja Dhe pamet nvazhdm shtp per ta shiquar ate.

 

Ndonëse vitet po ikin, Mahmut Ferati ende po mbetet i kërkuar dhe i angazhuar në mbrëmje, dasma e ahengje, shkruan “Kosovarja”.

Ai, njëkohësisht punon edhe në arsim dhe koha e penzionimit për të është ende larg, pasi Mahmut Ferati është vetëm 58 vjeç./Kosovarja/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *