Besoni ose jo, kaq vite ka Genta Ismaili

Magazina

A e dini vjeç është bërë Genta Ismajli. Genta Ismajli sot është 35 vjeç, ndërkaq karrierën e saj muzikore e nisi në moshë të re, si 19 vjeçare.

Në moshën 19 vjeçare, ajo u kthye në Kosovë për të kënduar këngën me titull “Dridhem”. Kënga u bë një hit i menjëhershëm dhe hapi para Gentes karrierën e muzikës.shtp nhapcerrat tpshme per ti shiquar vidon dhe pamet.

 

Kjo ishte arsyeja që bukuroshja u zhvendos në Kosovë dhe filloi një karriere mjaft te suksesshme. Genta, edhe sot e kësaj dite vazhdon të jetë aktive në tregun muzikor shqiptar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *