Ja sa vite ka mbushur sot Ledri

Magazina

Rep-artisti i njohur kosovar, Ledri Vula sot feston ditëlindjen. Këngëtari shumë i pëlqyer nga publiku sot i mbushi 33 vjet, shkruan rtv21.

Në datën e lindjes, Ledri sot pritet të marrë urime të shumta nga familjarë, miq, kolegë e fansa të shumtë. Ledri Vula është lindur më 10 korrik të vitit 1986. Ai e ka shfaqur talentin qysh në rini, këngët e të cilit janë pëlqyer shumë nga të rinjtë, duke u bërë shumë shpejt reperi më i favorizuar në mbarë trojet shqiptare.

Ai edhe sot shënon suksese të shumta. Këngët e tij, janë ato që po mbajnë primatin e hiteve, si “Kings”, “1 Janari”, “100 Probleme”, bashkëpunimi “Mike” me Elvana Gjatën e John Shahu, pastaj “Princess Diana” me Lyrical Son etj. Pastaj, janë edhe projektet e publikuara këtë vit, të cilat janë shndërruar në hite, si: “Menemadhe” në bashkëpunim me Lyrical Sonin dhe Mc Kreshën, “Kiss Kiss” në bashkëpunim me Lumi B, si dhe projekti i fundit i publikuar para tri ditësh, “MEM”, i cili deri tani ka rreth 2 milionë klikime.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *