Remzie Osmani zbulon edhe një talent të saj

Remzie Osmani po vazhdon të jetë një prej këngëtareve më të pëlqyera të muzikës popullore.Remzie Osmani përveç muzikës, në mënyrë të përkryer di të bëjë edhe diçka tjetër. Këngëtarja e njohur nga Kosova, Remzie Osmani, ka qenë e ftuar në studion e “Ftesë në Pesë”, aty ku edhe e ka zbuluar talentin e saj të […]

Continue Reading

Ndryshe nga nuset e tjera, Learta do t’ju befasojë me këtë veprim

Mbrëmë, Learta së bashku me nënën dhe kunatën kanë shkuar në një kanagjexh.   kanë shkuar në një kanagjexh.Janë padyshim pamjet e tyre ato që morën gjithë vëmendjen, përcjell ORAinfo. Ato janë përkujdesur që të vijnë sa më bukur si në veshje ashtu edhe në grim.Mirëpo, Learta duket se po sjell një modë të re […]

Continue Reading

Kur kunatat e kalojnë mirë, ja çfarë bën Njomza për Leartën

Ky veprim i Njomzës për Leartën do t’iu habit.Rrallë kemi raste kur kunatat kalojnë mirë dhe kanë raporte të ngushta ndërmjet vete. E, sidomos për fytyrat publike nuk dëshmohet edhe aq shpesh për këtë gjë. Përderisa është kështu, po del dikush tjetër të japë shembullin më të mirë të kunatave të dashura, shkruan Kosovarja. Është […]

Continue Reading

Afrona publikon pamje të Bleros në gjendje krejt ndryshe

shqiptar u bë shumë e njohur pasi u lidh me këngëtarin e njohur, Blero.Ata janë lidhur që pesë vite dhe që nga atëherë janë shumë të përfolur në publik e në media.   Afrona dhe Blero janë mjaftë aktiv në rrjetet sociale duke publikuar pjesë nga jeta e tyre private, shkruan ORAinfo.   Afrona dhe […]

Continue Reading

Përse assesi nuk bën të pini lëngje të gazuara bashkë me mishin e pjekur në skarë

Çdo gjë mund t’i ndodhë trupit tuaj dhe shëndetit tuaj nëse bëhet ky kombinim juaji ideal për menynë e radhës Racioni proteinik nënkupton që të hani ushqimin i cili ju ndihmon të ndërtoni muskujt që është gjë e shkëlqyeshme, transmeton Telegrafi. Nëse ushqimin e tillë e bashkoni me pijet e ëmbëlsuara, do t’i shkaktoni vetes […]

Continue Reading

Drekë familjare për 5 minuta: Provojeni këtë recetë për pite. Do t’i lëpini gishtat!

Patatet lani mirë dhe në mes te koreve i zieni. Pastrojeni mirë dhe shtoni gjalpë, vezë, kripë dhe pak piper dhe tundni mirë derisa të bëhen si pire. Për t’u bërë përmbajtja më e dendur, shtoni miell dhe ngjisheni fort brumin. Shtoni edhe pak miell, nëse brumi ju ngjitet në duar.   Pastaj në tiganin […]

Continue Reading

Gjërat që i ndodhin trupit kur nuk flini mjaftueshëm

Ditëve të sotme, rëndësia e gjumit çdo herë po merr më shumë vëmendje, pasi që mungesa e gjumit është duke u shndërruar në problem të madh për shoqërinë moderne. Tani është koha për të filluar të punohet dhe të zgjidhet ky problem, pasi që hulumtimet tregojnë se çdo i treti amerikan e fillon ditën pa […]

Continue Reading

Reagime në Kosovë për anulimin e takimit të Parisit dhe një takimi të fshehtë në Berlin

Kryeministri Ramush Haradinaj nuk e di pse është anuluar takimi i paraparë Kosovë-Serbi në Paris më 1 korrik. Ndërkohë ka pasur reagime të ashpra për takimin e fshehtë me këshilltarët e Presidentit Vuçiq në Berlin. Anulimi tashmë i konfirmuar i takimit të Parisit, ku do të diskutohej për dialogun Kosovë-Serbi dhe një takim në Berlin […]

Continue Reading

Ky yll i Barçës pritet ta “dridh botën”, ka klauzolën 100 milionësh

Ekipi i dytë i Barcelonës ka vënë një klauzolë lirimi prej 100 milionë euro për blerjen e tyre të re, Mike van Beijnen. Van der Beijnen, 20 vjeç, që ka luajtur për NAC Breda, PSV Eindhoven dhe Willem II, ka nënshkruar një marrëveshje dyvjeçare me Barcelonën B.   Një fakt interesant është se ai ka […]

Continue Reading

Përfundon gjithçka: Kjo do të jetë skuadra e re e De Ligt

Mbrojtësi i Ajaxit, Matthijs de Ligt, është afër zyrtarizimit te Juventus për 70 milionë euro me kontratë me vlerë 20 milionë euro në vit.Mbrojtësi e kishte zvarritur listën e pretendentëve të Paris Saint-Germain dhe Juve, pavarësisht nga interesimi edhe nga Barcelona, Real Madridi dhe Manchester United. Ishte sugjeruar që 19-vjeçari po merrte disa ditë për […]

Continue Reading