Barça ia thotë ‘troç’ super yllit: ‘ose paratë, ose neve!’

Sport

Matthijs de Ligt është në momentet e fundit të karrierës së tij tek Ajax dhe koha e vendimit të tij për të ardhmen është duke kaluar… ai duhet të vendosë shumë shpejt!

‘Sport’ raporton se De Ligt gjendet në mesin e shumë ofertave të mëdha, të cilat janë dyfishi i asaj që ka ofruar Barcelona. Prandaj, mbrojtësi holandez nuk është duke i zgjedhur menjëherë blaugranasit

E Barça është lodhur nga hamendja e De Ligtit dhe i ka thënë ‘troç’ atij… ‘Ose zgjedhi paratë, ose na zgjedh neve’ – kanë thënë bordi menaxhues i Barcelonës, të cilët ia kanë përmendur faktin De Ligtit se ai këtu do mund të luajë me Messin & De Jongun!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *