Barcelona nis festën, po e transferon yllin e madh

Sport

De Ligt përfundimisht do ta vesh fanellën e Barcelonës.

Mbrojtësi i Ajaxit, Matthijs De Ligt, do të bashkohet me Barcelonën këtë verë pavarësisht nga ndonjë interes nga klubet angleze, raporton Sky Sports News , përcjell ORAinfo.

 

Ndërkohë, Liverpooli dhe Manchester United kanë qenë të lidhur me 65 milionë dollarë, por kuptohet se lojtari ka të pranuar kalojë në Camp Nou, pasi ka ndihmuar ekipin e tij të arrijë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve./ORAinfo/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *