De Ligt në Juventus? Klubi italian merr vendimin e papritur

Sport

Gjigantët e Serie A Juve raportohet se e shohin mbrojtësen e Paris Saint-Germain Marquinhos si një alternativë të mundshme ndaj Matthijs de Ligt.

Juve janë lidhur shumë me një lëvizje për De Ligt gjatë disa muajve të fundit, por Holandezi duket se po kalon drejt një lëvizjeje në Barcelonë gjatë verës.

Pavarësisht se ka mundësi Cristian Romero dhe Semih Demiral, Juve kanë ide të tjera.

Gazzetta dello Sport thotë se Marquinhos ka dalë ka këtë opsion pasi bianconeri mendon se braziliani i përshtatet faturës së profilit që ata do të kërkojnë gjatë verës, përcjell ORAinfo.

Raporti thotë se Marquinhos ka dhënë një miratim për një lëvizje në Juve dhe do të preferonte një lëvizje në Torino për të shkuar në ndonjë klub tjetër, nëse ai vendos të largohet.

Por problemi qëndron në atë se si PSG e sheh mbrojtësin si ‘të papërshtatshëm’ dhe nuk do të lejojë që ish lojtari i Romës të largohen.

Por Juve e dinë se ata janë të interesuar në Miralem Pjanic dhe mund të shohin ta përdorin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *