Ja pse Griezmann i tha “PO” Barcelonës

Sport

Barcelonës.Antoine Griezmann habiti shumë tifozë të futbollit pasi njoftoi se do të largohej nga Atletico Madridi në fund të sezonit, por tani po dihet arsyeja e vërtetë e këtij largimi.

Futbollisti 28-vjeçar ka qenë i lidhur më parë me Barcelonën, por ai nënshkroi një marrëveshje të re me klubin Los Rojiblancos në vitin 2018.

 

Megjithatë, gazeta spanjolle Marca raporton se francezi që fitoi Kupën e Botës mori vendimin për të lënë Atleticon dhe t’i bashkohet këtë verës Barcelonës vetëm për një arsye.Arsyeja është për të mos e humbur shansin për të luajtur së bashku me Lionel Messin raporton Marca.

Gazeta spanjolle shton se kur Griezmann kishte një takim me drejtorin ekzekutiv të Atleticos, Miguel Angel Gil Marin dhe menaxherin Diego Simeone, ku ai tha se nuk mund t’i thotë jo Messit.“Nuk mund t’i them jo Messi”, thuhet të kenë qenë fjalët e sulmuesit francez.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *