Raiola stopon transferimin e De Ligt te Barcelona, veprimi i tij është befasues

Sport

Mattijs de Ligt është në ankth. Ai dëshiron ta njohë të ardhmen e tij sa më shpejt që të jetë e mundur pas një sezoni të jashtëzakonshëm në Ajax, gati për të bërë kërcim të madh.Mino Raiola ka zgjedhur një strategji tjetër nga ajo e vendosur nga agjentët e Frenkie De Jong, me qëllim që të fillojë një ankand ndërkombëtar për qendërmbrojtësin holandez, përcjell ORAinfo.

Barcelona ka qenë vrapuesi i parë për të nënshkruar me De Ligt për muaj me radhë dhe disa javë më parë, presidenti Bartomeu ishte i bindur se ai ka mbrojtësin në dorë me një kontratë 5-vjeçare të gatshme për lojtarin në kampin Nou, me vetëm detajet e fundit për t’u diskutuar me Ajax.

Megjithatë, kërkesa e lojtarit ka ndryshuar tani dhe paga e pritur është tani afër 8-9 milionë euro për sezon.
De Ligt ka ndryshuar statusin e tij me shfaqjet e fundit të Ligës së Kampionëve dhe kërkesa e tij për paga është rritur më pas.Barcelona po merr kohën e tyre dhe ende nuk është e sigurt nëse do të ofrojë një pagë kaq të lartë për një lojtar që nuk është një starter i garantuar, pavarësisht se është një nga talentet më të ndritshëm në futbollin botëror.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *