Sot vendoset e ardhmja e Allegrit te Juventus

Sport

Drejtori i Juventusit Andrea Agnelli dhe trajneri Massimiliano Allegri u takuan dje në darkë për të vendosur për të ardhmen e bossit të Juventusit, por kjo nuk ishte e mjaftueshme për të diskutuar gjithçka rreth asaj se ku shkon klubi nga këtu.

 

Tema për shqetësim është nëse Allegri duhet të rinovojë marrëveshjen e tanishme të Juventusit përtej verës së vitit 2020.

Kjo mund të nënkuptojë se si duket Allegri ka planifikuar të ardhmen dhe që mund të përfshijë transfertat e dhimbshme si ajo e Paulo Dybala.

 

SportMediaset deklaron se do të ketë një takim tjetër sot pas trajnimit të Juventusit, në mes të Allegrit, Agnellin, Fabio Paratici dhe Pavel Nedved.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *