ZYRTARE: Barcelona nënshkruante me yllin holandez

Sport

Barcelona ka konfirmuar se ka nënshkruar me mesfushorit holandez Ludovit Reis nga Groningen.

18-vjeçari ka luajtur tashmë 50 ndeshje zyrtare me ish-klubin e tij dhe do të ketë një klauzolë lirimi prej 100 milionë eurosh, përcjell ORAinfo.

Kjo është deklarata zyrtare e Barcelonës:

“Ludovit Reis ka nënshkruar një kontratë këtë mëngjes me FC Barcelona. Nënshkrimi ndodhi këtë mëngjes në Ciutat Esportiva Joan Gamper në prani të drejtorit Silvio Elias, kreu i futbollit profesionist të të rinjve në klub, duke formalizuar marrëveshjen për tre sezonet deri në vitin 2022, me një opsion në vend për një shtim të mundshëm prej dy vitesh. Tarifa e transferimit për lëvizjen nga FC Groningen është 3.25 milion euro dhe lojtari do të ketë një klauzolë lirimi prej 100 milion euro”. /ORAinfo/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *